Stop kybernásilí

Honza | 8.11.2017

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám dělat, když mi můj známý neustále posílá nějaké dotazy na mlj profil na facebooku. Už jsem mu několikrát říkal, ať to nedělá, ale dělá to pořád dál. Jeho záminka je, že se mnou vede spor o nějaké názorové věci, ale myslím, že o to už vůbec nejde. Asi se během dne nudí a proto se neustále táže po vysvětlení, doplnění, posílá odkazy. Už mu nemám co říct a chci, aby přestal. Jak toho mohu docílit? děkuji Honza

Odpověď:

Dobrý den,
pokud Váš známý nezasahuje do Vašich osobnostních práv tím, že by proti Vám používal výrazy, které by mohly zasáhnout do Vaší cti nebo dobrého jména, nebo Vás nepronásledujete tak, že byste měl důvodnou obavu o Váš život nebo o životy svých blízkých, nedopouští se Váš známý protiprávního jednání. Pokud Vás i přes Vaší žádost Váš známý nepřestává kontaktovat, můžete tohoto uživatele zablokovat. Pokud Váš známý bude ve své aktivitě pokračovat, upozorněte ho, že můžete požádat Facebook, aby z jeho jednání vyvodila důsledky, např. blokaci účtu. Pokud ani toto nebude mít na jeho chování vliv, Facebook na jeho chování upozorněte.

zpětProjekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejte (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.