Stop kybernásilí

Zuzana | 31.3.2017

Dobrý den, ze soukromých i pracovních důvodů se hodně pohybuji na seznamkách a sociálních sítích. Už mi začalo příliš pít krev časté a převážně vulgární sexuální obtěžování. Je potřeba dát těmto mužům výrazně najevo (nejlépe myslím hrozbou, pokud sami nejsou schopni vytyčit si přiměřené hranice), že takto ne. Už jsem to řešila i s adminy např na Lide.cz. Bylo mi řečeno, že nemohou perzekvovat lidi, jen protože se mi nelíbí. Z toho jsem byla celkem v šoku. Máte nějakou radu, jak se dá dosáhnout postihu těchto mužů přes zdánlivou anonymitu sociálních sítí, chatů a seznamek, aniž bych se pokoušela komunikovat s adminy, kteří problematiku bagatelizují?

Děkuji,
Zuzana

Odpověď:

Dobrý den,
pro posouzení Vašeho případu máme málo informací. Proto, abychom Vám mohly odpovědět, potřebovaly bychom vědět, jakým způsobem jste byla obtěžována. Zda se jednalo o soukromé emaily, uzavřené chaty, otevřené diskuze nebo fóra. Dále bychom potřebovaly vědět, zda byl obsah dostupný veřejně, nebo zda jste k němu měla přístup jen Vy.

zpětProjekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejte (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.