Stop kybernásilí

Daniel | 16.12.2015

S kolegou v práci jsme v minulosti měli nějaké neshody, které prošly až do takové míry, že tato osoba zneužila moje telefonní číslo a vytvořila inzerát na nabídku levného bytu, kde použila a zvrejenila i můj telefon.. Od té doby mi neustále volají lidé, kteří se ptají jestli je ještě moje nabídka platná a já jim musím pokaždé vysvětlovat, že tento inzerát se mnou nemá nic společného. Je to pro mě už dost vyčerpávající a nevím jak bych se mohl v tomto případě bránit .... Děkuji, Dan

Odpověď:

Dobrý den,
jednání Vašeho kolegy by mohlo být podle škodlivosti kvalifikováno jako trestný čin (např. poškození cizích práv) nebo přestupek proti občanskému soužití. V každém případě jednání oznamte policii. Na Vašeho kolegu můžete podat i občanskoprávní žalobu z důvodu zásahu do soukromí. V této žalobě můžete požadovat náhradu nemajetkové újmy v penězích. Pokud Vám vznikla majetková škoda, můžete žalovat i její náhradu. Pokud bude zahájeno trestní řízení nebo řízení o přestupku, budete moci jako poškozený podat návrh na náhradu škody přímo v těchto řízeních.
Požádejte rovněž provozovatele služeb spočívajících v poskytování inzerce o stažení inzerátu z nabídky.

zpětProjekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha z programu Dejte (že)nám šanci, který je financován z Norských fondů.